۱۴۰۰ پنجم مهر - 12:38 ق.ظ

از سوی موسسه سی لحن باربد؛«پنجره بگشای» راهی بازار شد

«پنجره بگشای» راهی بازار شد

نوای فارس-آلبوم موسیقی پنجره بگشای با صدای وحید عسکریان از سوی موسسه  سی لحن باربد ،پس از مدت ها وارد فروشگاه های معتبر عرضه محصولات فرهنگی و شهر کتاب ها شد.

در این اثر که بر اساس اشعاری از شاعران نوپرداز و نواندیش شکل گرفته است،آثاری از  هوشنگ ابتهاج،فروغ فرخزاد،حسن هنرمندی و ... گنجانده  شده است.

«پنجره بگشای» بر روی نغماتی از پیمان خازنی و در قالب موسیقی ارکسترال تدوین شده است که علاوه بر برخورداری و بهره مندی از شاخصه های موسیقی ملی،سعی دارد از تازگی های شعر امروز به نفع موسیقی ای نو و تازه بهره ببرد.

در این آلبوم که یکی از آخرین هنرمندی های زنده یاد خورشید فر  نیز هست، قطعات پنجره بگشای،آی عشق،خاموشی،ساز و آواز، و ناآشنا گنجانده  شده است.نوازندگان این آلبوم عبارتند از:میثم مروستی،میلاد عالمی،پدرام فریوسفی،عماد نکویی(ویولن و آلتو)آتنا اشتیاقی و مهرداد عالمی(ویولنسل) علیرضا خورشیدفر(کنتر باس)پیام سوری(پیانو)سهراب بابکی و احسان پوریان زاده(فلوت)رابعه زند(قانون و چنگ ارجان)شایان یزدی زاده و حمید یوسفی(تنبک).این اثر در استودیو آوای هنر و توسط پیام سوری، ضبط و میکس و مسترینگ شده است.

وحید عسکریان متولد 1336 تهران است که موسیقی آوازی را از سال 1362 آغاز کرده و محضر بسیاری از بزرگان موسیقی از جمله زنده یادان استادان علی اصغر بهاری،احمد ابراهیمی و همچنین شهرام ناظری،نصرالله ناصح پور و رامبد صدیف را درک کرده است.وی هم اکنون مشغول تدریس موسیقی آوازی به نسل بعدی است و شاگردان بسیاری را تربیت کرده است.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q