۱۳۹۹ نوزدهم مرداد - 01:18 ب.ظ

همزمان با ساخت موسیقی سه فیلم جشنواره فجر؛آریا عظیمی نژاد برای انقلاب ژانویه آذربایجان آهنگ می سازد

آریا عظیمی نژاد برای انقلاب ژانویه آذربایجان آهنگ می سازد

نوای فارس-لی لا رضایی: آریا عظیمی نژاد از آهنگسازی بر روی سه فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر خبر داد.

آریا عظیمی نژاد؛ آهنگساز چیره دست کشورمان در گفت و گو با نوای فارس، از همکاری خود با سینمای فجر خبر داد و باعلام این خبر در خصوص جزییات آن گفت: مشغول ضبط موسیقی سه فیلم برای شرکت در جشنواره فیلم فجر هستم که به زودی مرحله تولید و ضبط آنها به پایان می رسد.

این آهنگساز افزود: عنوان یکی از این فیلم ها «عین شین قاف» است که در واقع نهمین  فیلم بلند  قاسم جعفری در مقام کارگردان است . درباره داستان آن فقط می توانم به آنچه در خلاصه داستان برای ارائه به جشنواره آمده است، اشاره کنم و آن این است که: گفتند دیوانه را ببین مجنون شده. انتظار را زندگی می کند چون یعقوب به وقت حکمرانی یوسف . گفتی مردم عادی چه می دانند که یعقوب تمام آن سال ها انتظار را عاشقی کرد.

وی تاکید کرد : در این فیلم سینمایی سیماتیرانداز، بهاره کیان افشار، شهرزاد جعفری، نوید لایقی مقدم ، نیما رئیسی ، امید روحانی ، سید جواد یحیوی ، اصغر نقی زاده  ، محمد فیلی ، ملک جهان خزا ئی ، فرخنده فرمانی زاده ، بابک قادری، حدیثه السادات مدنی، سینا محمدی فر،  ایران جعفری، سارا بهارلو و ارمیا جعفری ایفای نقش کرده اند.

عظیمی نژاد همچنین گفت: انیمیشن «شاهزاده روم» عنوان فیلمی دیگر است که موسیقی آن را در دست ضبط دارم. این فیلم نیز برای جشنواره فجر آماده شده است. این انیمیشن، داستانی بین‌ادیانی دارد و یک شرکت لبنانی با همکاری و حمایت از این فیلم انیمیشنی، قرار است نسخه عربی آن را علاوه بر کشور لبنان در دیگر کشورهای خاورمیانه به اکران درآورد.

وی با تاکید بر اینکه «شاهزاده روم» در گروه سنی کودک و نوجوان به نمایش درخواهد آمد، افزود: با اکران آن در جشنواره متوجه ویژگی موسیقی آن خواهید شد.

خالق «جادوی ایرانی» در ادامه صحبتهای خود به ساخت موسیقی فیلم «پرونده ای برای سارا» اشاره کرد و گفت: فیلم «پرونده ای برای سارا» به کارگردانی نادر مقدس یک فیلم اجتماعی در ژانری پلیسی- معمایی برای نوجوانان است که با توجه به المان های مورد نظر فیلم، ساخت موسیقی آن انجام می شود.

وی افزود: داستان این فیلم که توسط اکبر نبوی به نگارش درآمده درباره دختر نوجوانی به نام سارا است که علاقه زیادی به وکالت دارد وی در این فیلم درگیر پرونده ای می شود که به علت نبود شواهد کافی پدرش وکالت آن را قبول نمی کند بنابراین خود سارا وارد ماجرا شده و با اتفاقاتی روبه رو می شود.

عظیمی نژاد در پاسخ به اینکه چرا در حال حاضر در آلبومهای تولید شده حضور ندارد، گفت: به دلیل مشغله کاری، فعلا نمی توانم روی پروژه های آلبوم کار کنم. هر چند خواننده خوب و خوش صدا نیز که با سلیقه من جور در بیاید به ندرت یافت می شود.

آریا عظیمی نژاد با اشاره به همکاری خود با یک تیم آذربایجانی گفت: این موسیقی برای پروژه ای مزتبط با واحد مصطفی یف است و در واقع برای ژانویه و در رابطه با انقلاب آذربایجان است که به من سپرده شده است. برای اجرای موسیقی آن قرار است مراسم رونمایی در آذربایجان برگزار شود و من نیز به این کشور سفر خواهم کرد.

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q